1. W jutrzejszy poniedziałek, 16 października, przypada 39. rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły – Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Decyzją polskiego Parlamentu dzień 16 października jest w naszym kalendarzu Dniem Papieża Jana Pawła II. W ten sposób naród polski składa uznanie „największemu autorytetowi XX wieku, człowiekowi, który sięgając do źródeł chrześcijaństwa, uczył nas solidarności, odwagi i pokory, stanowczości i wyrozumiałości, mądrości…”. Dziś Panu Bogu dziękujemy za wieloletnią posługę św. papieża Polaka, a jednocześnie prosimy o jego wstawiennictwo, abyśmy wytrwali na wytyczonej przez niego drodze.
2. W dzisiejszą niedzielę, jest zbiórka do puszek na Meksyk, dotknięty trzęsieniem ziemi.
3. Przed nami kolejny różańcowy tydzień. Nie lekceważmy tego daru Bożej Opatrzności. Matka Boża w swych objawieniach wskazuje na różaniec jako mistyczną broń i narzędzie Bożych zwycięstw. Jako chrześcijanie nie walczymy mieczem. „Kto mieczem wojuje, od miecza ginie”. Naszym orężem jest różaniec, w myśl zawołania: „Zło dobrem zwyciężaj”. Codziennie w naszym kościele o godz. 16.30 różaniec, a po nim gromadzimy się na wieczornej Eucharystii.. Wszystkich parafian zapraszam na tę modlitwę zgromadzonego wokół Maryi Kościoła.
4. W środę, 18 października, w kalendarzu liturgicznym przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Jednocześnie jest to Dzień Modlitw za Pracowników Służby Zdrowia. Gorącą modlitwą obejmiemy wszystkich, którzy troszczą się o nasze zdrowie i życie podczas Nowenny do MB Nieustającej Pomocy  i Mszy Świętej o godz.17.00.
5. Przyszłą niedzielę, 22 października, będziemy przeżywali jako Niedzielę Misyjną, rozpocznie się również Tydzień Misyjny. Pamiętajmy, że do każdego z nas Pan Jezus kieruje polecenie: „Idźcie i głoście”, tym bardziej modlitewnie i materialnie starajmy się wspierać dzieła misyjne Kościoła.
6. WYPOMINIKI – zbliża się  szczególny czas modlitwy za naszych zmarłych w Kościele.

7. W niedziele porządek Mszy św.  w naszej parafii jest bez zmian. W dni powszednie Msze św. będą  o 7.00  rano  i wieczorem po nabożeństwie o 16.30.
8. Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.
9.Dziękujemy róży p.w. Matki Bożej Niepokalanie Poczętej – zelatorka – pani Jozefa Materna i za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronka będą prowadzić panie z róży p.w.  Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Bożena LECHOCKA.
10.  Dziękuję wiernym z ul. Kościuszki  10 – 24 za  posprzątanie świątyni i nowożeńcom Adrian Kunicki i Aleksandra Madera
11. Dziękujemy za ofiary  na remont naszej świątyni.
12. Dzisiaj  w niedzielę po Mszy św. o 10.00 będzie katecheza Komunijna dla rodziców dzieci I Komunijnych..  Za tydzień po Mszy św. o 10.00  będzie katecheza chrzcielna i również za dwa tygodnie - 29.10.
13. Bóg zapłać za ofiary Na renowację świątyni. Obecnie trwają prace renowacyjne, prowadzi Firma z Kargowej.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia; jest patronką pojednania narodów, szczególnie czczona jest na Śląsku, zarówno przez Polaków, jak i Niemców; z wyjątkowym duchowym męstwem znosiła liczne nieszczęścia, które na nią w życiu spadały (wspomnienie obowiązkowe);
•    17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria); w czasie prześladowań za cesarza Trajana został uwięziony i skazany na śmierć; jest jednym z pierwszych ojców Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
•    20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter, profesor Uniwersytetu Jagiellońskiego, znany z niezwykłej pracowitości i wielkiego miłosierdzia (wspomnienie obowiązkowe);
21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup, gorliwy misjonarz Kresów Wschodnich (wspomnienie obowiązkowe).
SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA ZYCZYMY WSZELKICH ŁASK I BOŻEGO BLOGOSLAWIEŃSTWA I OPIEKI PANI RÓŻANCA SW NA KAŻDY DZIEŃ