1. W drugą niedzielę Adwentu usłyszeliśmy wezwanie św. Jana Chrzciciela do przygotowania drogi Panu, który przychodzi. Niech to wezwanie ciągle w nas pobrzmiewa i skłania do przemiany naszego życia. Dzisiaj mamy  kiermasz wokół kościoła. Polecamy !  Dzieło naszych nauczycieli – OCALAMY- Jasieńską świątynię.
2. Przypominamy, że adwentowa Msza Święta roratna rozpoczyna się codziennie w dni powszednie o godz.17.00. Jeszcze raz zachęcamy, aby na Roraty licznie przychodziły dzieci z zapalonymi lampionami –   z dziećmi - poniedziałek, wtorek, środa.
3. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na pomoc dla Kościoła na Wschodzie. Pamiętajmy w naszej prywatnej modlitwie o wspólnotach katolickich żyjących w krajach byłego Związku Radzieckiego, gdzie wciąż odczuwa się brak kapłanów i trzeba odbudowywać życie religijne po latach ateistycznego spustoszenia.
4. W środę, 13 grudnia, w kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce, będziemy modlić się o pokój i pomyślność naszej Ojczyzny.
5. Dzisiaj jest odpust w Gorzynie o godz. 13.00. Ks. Proboszcz Leszek  serdecznie zaprasza.
6.  W niedziele porządek Mszy św.  w naszej parafii jest bez zmian. W dni powszednie Msze św. będą  o 7.00  rano  i wieczorem  o 17.00, w sobotę o godz. 16.00. Tego dnia będzie wokół świątyni jarmark Bożonarodzeniowy. Zapraszamy.
7. Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.
8.  Codziennie  odmawiamy różaniec , koronkę i modlitwy  o 16.15. Dziękujemy róży p.w. św. M+ B Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Mączka za ofiary i modlitwy , a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronkę prowadzą panowie  z róży p.w. Matki Bożej Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak
9. Dziękuję wiernym z ul. Obrońców 1 – 10 i Spokojna    za  posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, w przyszłym tygodniu proszę ul. Obrońców 11- 24,
10. Dziękujemy za ofiary  na remont naszej świątyni. Prace trwają ustawicznie.

11. Roznoszone ś opłatki wigilijne ,które zostały poświęcone tydzień temu.
12. PARAFIALNA CARITAS ROZPROWADZA – JAK CO ROKU- ŚWIECE ADWENTOWE – WIGILIJNA POMOC DZIECIOM - DUŻE 13 ZŁ, MAŁE 6 ZŁOTYCH.
13, W czwartek – 14 grudnia  w Jasieniu od godziny 15.00 Spowiedź  św. Adwentowa, a Jasionnej od 15.30, Jabłońcu od 16.30 i na zakończenie Msza św. Zachęcamy wszystkich do skorzystanie ze Spowiedzi św.  na miejscu, Będą wszyscy kapłani z dekanatu.
14. W przyszłą niedzielę  będzie  dzień solidarności  z kapłanami seniorami .Taca ( ryczałt) pójdzie na utrzymanie Domu Księży Emerytów  w Zielonej Górze.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    13 XII – św. Łucja (III/IV w.), dziewica i męczennica z Syrakuz na Sycylii, patronka ociemniałych.
•    14 XII – św. Jana od Krzyża (1542-1591), hiszpański karmelita, reformator zakonu i mistyk ogłoszony Doktorem Kościoła.

 Zbawiciel, którego oczekujemy, niech błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.