1. Czas adwentowego oczekiwania dopełnia się. Maryja uczy nas, jak przyjmować Boga ochotnym sercem: „oto ja służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego”.

2. W tym roku wyjątkowo czwarta niedziela Adwentu łączy się z Wigilią Bożego Narodzenia. Jeszcze tylko do godz. 13.00 będzie sprawowana Msza Święta w adwentowym fiolecie i będzie można przystąpić do sakramentu pojednania. Nie będzie Mszy św. wieczornej o 18.00- będziemy przy wieczerzy.

3. Zachęcamy do religijnego przeżywania wieczerzy wigilijnej w rodzinnej i radosnej atmosferze. Starajmy się zachować dobre tradycje związane z tym dniem.

4. Na Pasterkę zapraszamy o godz. 24.00 w Jasieniu , a na wioskach o 22.00. Taca z pasterki idzie na Dom Samotnej Matki w diecezji.

5. Jutro, w uroczystość Bożego Narodzenia Msze św. w Jasieniu o 10.00 i 12.00 – nie będzie Mszy św. o 18.00; w Jabłońcu o 9.00 ,a w Jasionnej o 10.30., i we wtorek, w święto św. Szczepana, obowiązuje świąteczny porządek Mszy Świętych.

6. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy małżonków, aby odnowili przyrzeczenia małżeńskie..

7. Za tydzień, w ostatnim dniu roku kalendarzowego, podczas Mszy św.  i nabożeństwa o godz. 17.00  będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku., a na wioskach po każdej Mszy św. w niedziele.

8. Oczekiwany Mesjasz niech szczodrze błogosławi solenizantom i jubilatom tego tygodnia.

9. Za raz po świętach rozpoczniemy wizytę duszpasterką – kolędę.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    26 XII – św. Szczepan (I w.), diakon Kościoła w Jerozolimie i pierwszy męczennik chrześcijański.
•    27 XII – św. Jan, Apostoł i Ewangelista, jedyny z grona Dwunastu, który nie poniósł śmierci męczeńskiej i do końca długiego życia świadczył o Chrystusie.
•    28 XII – święci Młodziankowie, dzieci okrutnie zamordowane z rozkazu Heroda, pragnącego zabić narodzonego Jezusa.
W dni powszednie Msze św. będą  o 7.00  rano  a nie ma  wieczorem – kolęda. W sobotę będzie Msza św. wieczorem o 17.00

10. Zachęcamy ponabywania i  czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego”  i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze.

11.  Codziennie  odmawiamy różaniec , koronkę i modlitwy  o 16.15. Dziękuje róży p.w. NMP Niepokalanie Poczętej – zelatorka Pani Jozefa Materna za ofiary i modlitwy , a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronkę prowadzą panowie  z róży p.w. MB Cierpliwie słuchającej – zelatorka – pani Bożena Lechocka. W Boże Narodzenie różaniec odmawiamy prywatnie.

12. Dziękuję wiernym z ul. Obrońców 26- do końca    za  posprzątanie świątyni i ofiary na kościół, w przyszłym tygodniu proszę ul. 3 Maja ,Modra i Mickiewicza.

13. Dziękujemy za ofiary  na remont naszej świątyni.

14.  Dzisiaj z Kościoła  po Mszy św. o 12.00 będzie można do domu wziąć światło Betlejemskie.

Otaczamy naszymi modlitwami solenizantów i jubilatów tego tygodnia wraz z ich rodzinami.