1. Od wczesnego rana pozdrawiamy się dzisiaj radosnym: Chrystus zmartwychwstał! Prawdziwie zmartwychwstał! Jest to nasze wielkanocne wyznanie wiary. Na tej prawdzie opiera się całe chrześcijaństwo i wiara Kościoła. Od świadków Zmartwychwstałego rozpoczęło się głoszenie Dobrej Nowiny na całym świecie. Niech prawda o powstaniu z martwych naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa, która niesie także nadzieję naszego zmartwychwstania, przenika całe nasze życie. Niech będzie ukojeniem w cierpieniu i smutku, niech stanie się źródłem radości w naszej codzienności. Niech dodaje siły w zmaganiu się ze słabościami i wzrastaniu w cnotach. Niech przenika nasze życie rodzinne, zawodowe i społeczne. Niech pozwoli nam w całkowitej szczerości serca świętować dzień radosnego zwycięstwa życia nad śmiercią. Życzymy sobie wzajemnie błogosławionych i szczęśliwych Świąt Wielkanocnych.

2. Msze Święte dzisiaj według porządku świątecznego. Nie będzie dzisiaj Mszy św. o 18.00. Jutro, w Poniedziałek Wielkanocny, Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. Jak co roku będziemy wspierać duchowo i materialnie wyższe uczelnie katolickie i wydziały teologiczne w Polsce, z Katolickim Uniwersytetem Lubelskim na czele. W dni powszednie Msza sw. będzie tylko o 18.00, a w sobotę o 17.00.

3. Uroczyste świętowanie Wielkanocy rozciąga się na oktawę. Każdy dzień tego tygodnia ma rangę uroczystości. Dlatego w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

4. W tygodniu wielkanocnym przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Uczcijmy te dni przez przyjęcie Komunii św. i udział w nabożeństwach. Wszystkie Msze Święte będą sprawowane z modlitwami ku czci Chrystusa zmartwychwstałego. Chorych odwiedzimy; 13 kwietnia piątek - ks. Proboszcz, a 14.04 sobota - ks. Wikariusz od 7.30.

5. Codziennie o godz. 18.00 podczas Mszy św. odmawiamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego, a w następną niedzielę, Niedzielę Miłosierdzia Bożego, przed Mszą Świętą odpustową w Jasionnej  we wspólnej modlitwie koronką będziemy wypraszać miłosierdzie dla nas i całego świata. W sobotę Msza św. niedzielna będzie o godz. 17.00, a ślubna o 16.00 -  TOMASZ SZEWCZYK I KATARZYNA SZPANBRUKER.  NOWOZEŃCY DEKORUJA SWIĄTYNIĘ.

6.  Za tydzień będzie zmiana  Tajemnic Różańca św. z konferencja w Jasieniu po Mszy św.0 7.30 i na wioskach.

Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień jest następująca;

Intencja ogólna: Aby odpowiedzialni za idee i sposób zarządzania w gospodarce mieli odwagę odrzucać gospodarkę wykluczającą i by potrafili otwierać nowe drogi.

7. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni. Za tydzień taca pójdzie na renowację naszej  świątyni.

8. Bóg zapłać wiernym  z ul. XX lecia 6. Lisia, Podgórna i Parkowa i za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie ul. XX LECIA 10, 14, 16,18 i Sybiraków..
9. Dziękujemy róży p.w. św. św. .Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewska - za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p.w. NMP KRÓLOWEJ Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska. -
10.Odpust w Jasionnej będzie   8 KWIETNIA  o godz.11.00 w Kaplicy – Koronka do Miłosierdzia Bożego  a  przy krzyżu  będzie MSZA ŚWIETA o 11.30. Sumiastą i kaznodzieją będzie ks. prof. , prob. Kazimierz Małżeński - Proboszcz Parafii w Skwierzynie. Wiernych z Jasienia  i Jabłońcu zapraszamy na odpust do JASIONNEJ . Wierni modlący się w Jasionnej czekają na wszystkich z chlebem i solą.

Pamiętamy o solenizantach i jubilatach w tych świątecznych dniach i wypraszamy dla nich łaski od zmartwychwstałego Pana.