( kliknij - więcej zdjęć )

1. Pan Jezus wyraźnie mówi o sobie: Ja jestem chlebem żywym. Podczas każdej Mszy Świętej odkrywamy na nowo tę prawdę. Nie chodzi tylko o uznanie cudownej obecności Ciała Chrystusa w konsekrowanym chlebie, ale o to, by tym chlebem karmić się na co dzień, bo „kto spożywa ten chleb, będzie żył na wieki”.

2. W środę będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto nakazane i dlatego Msze Święte będą sprawowane w porządku świątecznym Msze  św. w Jasieniu będą o godz. 7.30, 11.00 i 18.00, a na wioskach o godz. 9.00  w obu świątynia. Jabłoniec pożegna ks. Szymona o godz. 9.00, a Jasień o godz. 11.00. Tradycyjnie podczas każdej Mszy Świętej pobłogosławimy wieńce z ziół i kwiatów, symbolizujące duchowe piękno Maryi i bogactwo łask, którymi obdarzył Ją Bóg. Tego dnia będzie o godz. 12.30 odpust w Nowogrodzie Odrzańskim.

3. Także 15 sierpnia wspominamy rocznicę bitwy warszawskiej 1920 roku – „cudu nad Wisłą” – i modlimy się za polskich żołnierzy w dniu ich święta.

4. W sierpniu wielu z naszych parafian bierze udział w pieszych pielgrzymkach na Jasną Górę i do innych sanktuariów. Dzisiaj dochodzi do Pani Jasnogórskiej ks. Szymon z naszymi parafianami W codziennej modlitwie  duchowo łączymy się nadal  z pielgrzymami, którzy niosą także nasze intencje do domu naszej wspólnej Matki Maryi.

4. Wszystkich wybierających się na letni wypoczynek w kraju czy za granicę zachęcamy do wcześniejszego poszukania kościoła, w którym możemy uczestniczyć w niedzielnej Mszy Świętej. W tym celu możemy wykorzystać możliwości internetu. Trwa okres urlopów i wypoczynku, regeneracji sił fizycznych i duchowych podczas wczasów, obozów, pielgrzymek i wycieczek. Prosimy kierowców o ograniczenie szybkości i  o zachowywanie przepisów drogowych. Przepisy te obowiązują w sumieniu. Prosimy o zwrócenie uwagi na strój w miejscach kultu, szczególnie podczas Mszy św.

5. Bóg zapłać wiernym  - z ul. Wąska  6 a i b  za posprzątanie świątyni w Jasieniu i za  ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy nowożeńców  i ich rodziny.
6. Dziękujemy róży p.w. św. Jozefa – zelator – pan Stanisław Kawa-  za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p.w. św. Michała – zelator – pan Tadeusz Skórzewski.

7. W czasie wakacji  porządek Mszy św. uległ zmianie. Msze św. w Jasieniu będą o 7.30, 12.00 i 18.00, a  na wioskach –Jabłoniec -9.00, Jasionna 10.30.  Mszę św. w dni powszednie są o godzinie   18.00, a w sobotę – Msze św. ślubne o 15.00- IWONA MICHALINA KOZACZEWSKA I DAMIAN PIOTR KONDYCKI;  GODZ. 16.00 ALEKSANDRA POTASZYŃSKA I GRZEGORZ WLADYSŁAW GRYBEL. NIE BĘDZIE MSZY ŚW. O 17.00.

8. Zachęcamy do nabywania i czytania TYGODNIKA” NIEDZIELA  i GOŚCIA NIEDZIELNEGO i odbiór w zakrystii Rycerza Niepokalanej.

9. W dzisiejszą   niedziele  taca pójdzie na renowację naszej świątyni. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne ‘Bóg  zapłać”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·        14 VIII – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), polski franciszkanin, apostoł Niepokalanej, męczennik w Auschwitz.

·        17 VIII – św. Jacek (ok. 1200-1258), jeden z pierwszych polskich dominikanów, misjonarz na Rusi.

Maryi wniebowziętej polecamy jubilatów i solenizantów całego tygodnia.