1. Drodzy siostry i bracia. W ten święty dzień Bożego narodzenia radość Matki Bożej, św. Józefa, Aniołów i pasterzy staje się naszym udziałem. Sprawując tę uroczystą liturgię, pragniemy i my choć odrobinę przybliżyć się do Pana Boga, który stał się człowiekiem i zamieszkał wśród nas. Niech zatem spełnią się wszystkie życzenia wypowiedziane w wigilijny wieczór, niech przychodzący Zbawiciel napełnia swoją łaską nasze serca. Parafianom oraz wszystkim dzielącym z nami radość świąt Bożego Narodzenia niech obficie udziela błogosławieństwa narodzony w Betlejem Syn Boży.

2. Jutro, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte będą .jak w  niedzielę. Taca idzie na Kul i Wydział  Filozoficzno  –Teologiczny w Zielonej Górze.

3. W czwartek, w święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty, podczas Mszy Świętej o godz. 7.00  tradycyjnie pobłogosławimy wino. Nie ma Mszy w wieczornej.

4. W piątek, w święto Młodzianów, męczenników z Betlejem, pragniemy modlić się w intencji dzieci nienarodzonych i niemowląt. Błogosławieństwo małych dzieci na Mszy Świętej o godz. 7.00 i 16.00 – Msza św. Piotr Zając – Malwina Olga Cierpicha..Dekorują nowożeńcy świątynie.

5. Okres Bożego Narodzenia to czas odwiedzin duszpasterskich mieszkańców parafii oraz wspólnej modlitwy w rodzinnych domach. Porządek tegorocznych odwiedzin jest dostępny na stronie internetowej i na tablicy ogłoszeń. Serdecznie prosimy o przygotowanie  krzyżą, lichtarzy ze świeczkami ,wody święconej  i krzesła.

6. Z racji odwiedzin duszpasterskich zmieni się porządek Mszy Świętych w dni powszednie rano o 7.00 Msza św. koncelebrowana..