1. Obchodzone dzisiaj święto Chrztu Pańskiego przypomina nam o własnym chrzcie, poprzez który Pan Bóg ogłosił nas swoimi przybranymi dziećmi i umocnił darem Ducha Świętego. Kończąc okres Bożego Narodzenia, wyruszmy na drogi codziennego życia, dając świadectwo przyjęcia Syna Bożego do naszych serc.

2. Trwają odwiedziny duszpasterskie rodzin naszej parafii. Plan kolędy na najbliższe dni jest na stronie internetowej.

3. W czwartek 17 stycznia rozpoczynają się XXXIV Światowe Dni Młodzieży w Panamie, odbywające się pod hasłem „Oto Ja, służebnica Pańska, niech mi się stanie według słowa twego!”. W duchu łączności z młodzieżą całego świata módlmy się o gotowość przyjęcia słowa Bożego i podjęcia różnych darów powołania przez młode pokolenie uczniów Chrystusa. Włączając się duchowo w to niecodzienne wydarzenie, weźmy udział w specjalnym nabożeństwie przygotowanym przez młodzież naszej parafii. Zapraszamy do specjalnej modlitwy w najbliższy czwartek o godz. 17.00. Tego dnia przypada XXII Dzień Judaizmu.

4. Odpowiadając na pragnienie samego Chrystusa, który modlił się do Boga Ojca za swoich uczniów, „aby byli jedno”. Trwa  Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Włączmy się to dzieło poprzez osobistą modlitwę, a także udział w nabożeństwie, które odprawimy o godz. 17.00.

5. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia „Niedziela  „, Gość niedzielny „ i ‘Rycerz Niepokalanej”.

6. Tydzień temu    taca poszła  na renowację naszej świątyni. Bóg zapłać ofiarodawcom.

7.  Dziękujemy róży p.w. M B  Fatimskiej – zelatorka – pani Dorota Zwolińska -Wesołowska- za modlitwy i ofiary, a dzisiaj ster przyjmuje róża p.w. MB Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan.

8. Dziękuję wiernym z ul. Kościelna – numery parzystej za posprzątanie i  ofiary na świątynię, a w przyszłym tygodniu prosimy ul.  Kościelna – numery nieparzyste.

9. W dni powszednie  Msza św.  wieczorem  o 17.00. W dni niedzielne będzie bez zmian.

10. W tym tygodniu   tj. 18.01. 2018  wyruszamy  na parafialną pielgrzymkę do Ziemi Świętej, która potrwa do 26.01.2019 r. Wyjazd do Warszawy poprzedzi Msza św. o godz. 12:00 w nocy.  Po Mszy pojedziemy do Warszawy autokarem. Wylot do Tel – Aviv  będzie o 15.15. Księdza Proboszcza zastępuję ks. kan. Adam Staruszek.

11. Jutro w poniedziałek- ks. Proboszcz od. 7.30 będzie odwiedzał swoich podopiecznych chorych w Jasieniu i na wioskach;  ks. Wikariusz Tomasz odwiedzi w przyszłym tygodniu. Termin zostanie podany  za tydzień.

12. Trwają ferie szkolne. Dzieciom, nauczycielom, katechetom życzymy sympatycznego i owocnego wypoczynku.  W tym tygodniu jest  przerwa w kolędzie.

Drodzy Bracia i Siostry!!!chwała Pańska się objawiła pośród nas i zawsze będzie się objawiać, a ż do powtórnego Jego  przyjścia. W rytmie wydarzeniach czasu, wspominamy i przeżywamy tajemnice zbawieni   Czasem całego i roku liturgicznego jest święte Triduum Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pańskiego , które osiąga szczyt w Niedzielę Zmartwychwstania. W tym roku WIELKONOC będziemy obchodzili 21 kwietnia.; a 20 czerwca Uroczystość Bożego Ciała.

13. We wtorek  -15 stycznia jest dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy o Nim  w modlitwie i życzeniach. Niech Dobry Bóg błogosławi , a Maryja otacza opieką.

14. Za  tydzień po MSZY ŚW. O 10.00 będzie konferencja dla rodziców dzieci I.Komunijnych

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         17 I – św. Antoni (1195-1231), opat, egipski pustelnik,

·         19 I – św. Józef Sebastian Pelczar (1842-1924), biskup przemyski, założyciel Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego.

Wszystkim, którzy obchodzą w zbliżających się dniach imieniny i urodziny, życzymy wszelkiego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.