1. Czterdzieści dni po zmartwychwstaniu Chrystus wstąpił do nieba. Pamiątkę tego wydarzenia  Kościół celebruje dzisiaj. Chrystus wstępuje do chwały Ojca, aby powrócić na końcu czasów. Dzisiejsza uroczystość wyraźnie wskazuje nam na ostateczny kres wszystkich naszych dróg, którym zgodnie z Bożym zamysłem miłości jest życie wieczne w królestwie niebieskim.
2. Trwamy w oczekiwaniu na zesłanie Ducha Świętego. Nowenna przygotowująca nas do tej uroczystości odprawiana jest codziennie w czasie nabożeństwa do Serca Jezusowego.
3. Czerwiec to tradycyjnie miesiąc szczególnego kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Cześć Bożemu Sercu będziemy oddawali podczas nabożeństw czerwcowych w tygodniu o godzinie 17.30 , a w sobotę 0 16.30.
4. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Zachęcamy do czwartkowej modlitwy o powołania o godz. 18.00 oraz do udziału we Mszy wynagradzającej Bożemu Sercu w piątek o godz. 18.00. Spowiedź piątkowa w godz. rano i wieczór przed Mszami św.
5. Uroczyste obchody zesłania Ducha Świętego rozpoczniemy czuwaniem i Mszą wigilijną w sobotę. Początek nabożeństwa o godz. 17.00.
6. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej. Do nabycia jest Niedziela, Gość niedzielny i Rycerz Niepokalanej..
7. Dzisiaj jest odpustw Drągowinie o godz. 13.00.
8. Dzisiaj po Mszy św jest  zmiana tajemnic Rozańca św z konferencją w Jasieniu i w Kościołach filialnych.

9. Intencja ewangelizacyjna: Za kapłanów, aby prowadząc wstrzemięźliwe i pokorne życie, z zaangażowaniem okazywali aktywną solidarność najuboższymi
10. Porządek Mszy św w dni powszednie o 7.00  i 18.00, a w  niedzielę jest bez zmian.
11. Dziękujemy za posprzątanie świątyni wiernym z ul.Ogrodowa 1- 13.,a za tydzięń ul.Ogrodowa 1 4– do końca.
12. Dziękujemy róży św. pw. M B Królowej Polski – zelatorka – pani Władyslawa Juszczyńskaza modlitwy tygodniowe, ster przyjmuje dzisiaj róża  pw. Matki Bożej Fatimskiej – zelatorka -p pani Dorota Zwolińska-Wesołowska.
13. Są jeszcze wolne miejsca na wrześniową pielgrzmkę do Medjugorie i krajów sąsiednich. Zapisy przyjmuje pan Walerek - KOSCIELNY.
11. Dzisiaju jest zbiórka do puszek na rzecz budowy Centrum Opatrznośco Bozej w Warszawie.
12. W przyszła niedzielę  bedie zbiórka do puszek- na KUL I IFT w Zielonej Górze.
W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
•    3 VI – św. Karol Lwanga (1860-1886), afrykański wódz plemienia Nagweya i Towarzysze, męczennicy z Ugandy,
•    5 VI – św. Bonifacy (ok. 673-754), pierwszy biskup misyjny ludów germańskich, męczennik czczony jako patron Niemiec,
•    8 VI – św. Jadwiga (1373-1399), królowa Polski z dynastii Andegawenów, fundatorka kościołów, opiekunka studentów, założycielka fakultetu teologicznego w Akademii Krakowskiej.
Jubilatów i solenizantów zwierzamy Bożemu Sercu i wstawiennictwu świętych patronów.