1. W całej Polsce obchodzimy dzisiaj Dzień Papieski. Tegoroczne przesłanie brzmi „ Wstańcie, chodźmy”.

Niosąc w sercach pamięć o św. Janie Pawle II, przyjacielu młodzieży, inicjatorze Światowych Dni Młodzieży, wielkim wychowawcy wielu pokoleń, pragniemy włączyć się w dzieło stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Bóg zapłać za wszelkie ofiary złożone wolontariuszom fundacji.

2. W poniedziałek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Nauczycieli i pracowników oświaty zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas Mszy Świętej o godz. 17.30

3. Serdeczną myślą i modlitwą otaczamy rodziny przeżywające cierpnie z powodu utraty dziecka poczętego. Msza Święta w Dzień Dziecka Utraconego odbędzie się we wtorek o godz. 17.30..

4. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.00, a w sobotę o 16.30. Przypominamy wiernym o możliwości uzyskania odpustu za pobożne odmówienie różańca św. pod zwykłymi warunkami. . Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o godz. 17.00 w kościołach filialnych.  Różaniec św. przez miesiąc październik prowadzą:

Niedziela – róża tygodnia; poniedziałek – p. mgr Teresa Adolińska  kl. IV – VIII; Wtorek  – ks. Mgr Tomasz Szydełko- KL 0-III; środa – Apostolat Maryjny ;czwartek – Róże Żeńskie; piątek – Róże Męskie ; sobota Akcja Katolicka i Duchowa Adopcja.

5. Pracowników służby zdrowia otoczymy naszą modlitwą w dniu ich patrona, św. Łukasz, w piątek o godz. 17.30.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku będzie miał szczególny wymiar z racji trwającego nadzwyczajnego miesiąca misyjnego. Przeprowadzimy także zbiórkę ofiar na wsparcie dzieła misyjnego Kościoła.

7. DZISIEJSZA TACA JEST  PREZNACZONA NA RENOWACJE NASZEJ SWIATYNI. Bóg zapłać za ofiary

8. Wszystkich jubilatów i solenizantów powierzamy opiece Matki Bożej Różańcowej.

9. Porządek Mszy św. w niedzielę jest   bez zmian. W dni powszednie Msze św. są o 7.00 rano za wyjątkiem poniedziałku i wieczorem po nabożeństwie różańcowym o 17.30.

10. Dziękujemy wiernym z ul. Tenisowej nr 5-7 za troskę o świątynię , a w przyszłym tygodniu prosimy dalej  ul. Tenisowa 9-11.

11.Dziekujemy róży p.w. św. Michała -zelator pan Tadeusz Skórzewski za adorowanie Pana wraz z Maryja, a w przyszłym tygodniu proszę roże p.w. NMP Królowej Polski – zelatorka – pani Władysława Juszczyńska.

12. W przyszłą niedzielę taca jest przeznaczona na działalność misyjna Kościoła.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), hiszpańska mistyczka i odnowicielka zakonów karmelitańskich,

·         16 X – św. Jadwiga Śląska (ok. 1180-1243), niemiecka księżniczka, żona polskiego księcia Henryka Brodatego, jako wdowa została mniszką, patronka Śląska,

·         17 X – św. Ignacy Antiocheński (zm. ok. 107), uczeń i następca św. Piotra jako biskup Antiochii, pisarz, męczennik,

·         18 X – św. Łukasz (I w.), uczeń św. Pawła, autor Ewangelii oraz Dziejów Apostolskich, patron lekarzy i malarzy.

13. WYPOMINKI – ZBLIŻA SIĘ SZCZEGÓLNY CZAS MODLITWY ZA ZMARŁYCH W KOŚCIELE. KARTKI WYPOMINKOWE SA DOSTĘPNE W KOSCIELE.
 


( kliknij - więcej )
(kliknij - więcej)