1. Spotkanie Chrystusa z Zacheuszem przypomina nam, że nie wystarczy tylko odwrócić się od zła, ale trzeba całym sercem zaangażować się w czynienie dobra. Niech to niedzielne przesłanie przyświeca nam na drogach nowego tygodnia.

2. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Przypominamy o możliwości uzyskania łaski odpustu zupełnego za zmarłych, za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych do 8 listopada włącznie, przy spełnieniu zwyczajnych warunków odpustu.

3. Naszą modlitwę za zmarłych polecanych w wypominkach będziemy ofiarowali Panu Bogu w tygodniu o godz.  17.00  oraz w niedziele listopada  na Mszach sw.

4. Karty wypominkowe można nadal składać w biurze parafialnym, a także w zakrystii.

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.  17.00.

 6. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer Niedzieli, Gościa niedzielnego i Rycerza Niepokalanej

7. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, opieki świętych patronów i Bożego błogosławieństwa.

8.  Porządek Mszy św. w niedzielę jest   bez zmian. W dni powszednie Msze św. są o 7.00 rano za wyjątkiem poniedziałku i wieczorem 17.00 razem z wypominkami.

9. Dziękujemy wiernym z ul. Tenisowej nr 14,16, 18   za troskę o świątynię , a w przyszłym tygodniu prosimy dalej  ul. Tenisowa 20. 22. 24.

10. Dziękujemy róży p.w. M B Nieustającej Pomocy zelatorka – pani Stanisława Pazdan. za adorowanie Pana wraz z Maryją  na różańcu, a w przyszłym tygodniu proszę roże p.w. MB Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Mączka.

11. Zachęcamy do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup Mediolanu, uczestnik Soboru Trydenckiego, patron katechistów i katechumenów,

·         9 XI – rocznica poświęcenia bazyliki laterańskiej.

12. Dzisiaj jest zmiana tajemnic różańca św. Jasieniu po Mszy św.  o godz. 7.30 wraz z konferencji w kościołach filialnych po Mszach św.  Intencja na LISTOPAD 2019 – APOSTOLSTWA MODLITWY: Intencja powszechna: o komunikację i pojednanie.
Aby na Bliskim Wschodzie, gdzie wspólnie żyją różnorodne wspólnoty religijne, zapanował duch dialogu i pojednania.

13. Za tydzień taca idzie na renowacje naszej świątyni

14. W piątek ks. Proboszcz odwiedzi swoich podopiecznych- chorych, a ks. Wikariusz uczyni to  w sobotę po Mszy św. porannej

15. W przyszłą niedzielę będzie zbiórka do puszek  -na Pomoc Kościołowi w Potrzebie

16. W PIĄTEK O GODZINIE 12.00 BĘDZIE CELEBROWANA MSZA ŚW W INTENCJI NASZEJ OJCZYZNY. ZAPRASZAMY BARDZO SERDECZNIE !!!!