1. Dzisiejsza listopadowa niedziela ukierunkowuje nasze myśli na zmartwychwstanie i życie wieczne. Wspominając w tych dniach naszych bliskich zmarłych, pamiętajmy, że również kresem naszych ziemskich dróg jest wieczna rzeczywistość.

2. Obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. To okazja do szczególnej pamięci i modlitwy w intencji chrześcijan prześladowanych na całym świecie.

3. Z okazji 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pragniemy polecać Bożej Opatrzności losy naszej Ojczyzny i rodaków na całym świecie. Msza Święta w intencji Ojczyzny zostanie odprawiona jutro o godz. 17.00.

4. Trwa miesiąc naszej modlitewnej pamięci o wiernych zmarłych. Nabożeństwa wypominkowe w tygodniu o godz. 17.00 podczas Mszy św..

5. Nowenna do Matki Bożej Niestającej Pomocy w środę o godz.17.00.

6. Zapraszamy do nabywania prasy katolickiej.

7. Solenizantom i jubilatom składamy serdeczne życzenia obfitych Bożych darów.

8. Niech naszej listopadowej refleksji nad przemijaniem towarzyszy dobra lektura. Polecamy nowy numer Niedzieli, Gościa niedzielnego i Rycerza Niepokalanej

9.  Porządek Mszy św. w niedzielę jest   bez zmian. W dni powszednie Msze św. są o 7.00 rano za wyjątkiem poniedziałku i wieczorem 17.00 razem z wypominkami.

10. Dziękujemy wiernym z ul. Tenisowej nr 20,22,24   za troskę o świątynię , a w przyszłym tygodniu prosimy dalej  ul. Tenisowa 26  do końca i Łąkowa

11. Dziękujemy róży p.w. M B Wniebowzięta zelatorka- pani Teresa Mączka   za adorowanie Pana wraz z Maryją  na różańcu, a w przyszłym tygodniu proszę roże p.w. M B Bolesnej– zelatorka – pani Janina Górniak

12. W czwartek po Msz św. wieczornej będzie Katecheza Przedchrzcielna dla rodziców i chrzestnych w Salce Katechetycznej.

13. Dzisiejsza taca idzie na remont naszej świątyni

14. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 będzie Spotkanie -konferencja dla rodziców dzieci I Komunijnych. Obecność obowiązkowa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         11 XI – św. Marcin z Tours (316-397), rzymski legionista, ojciec życia zakonnego we Francji, biskup,

·         12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup połocki obrządku wschodniego, zamęczony za wierność unii z Rzymem,

·         13 XI – święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (zm. 1003), pustelnicy, benedyktyni, pierwsi polscy męczennicy

15. W czwartek po Mszy św. wieczornej będą katechezy Przedchrzcielna  dla rodziców i chrzestnych. Obecność obowiązkowa.