1. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

2. Chociaż Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan zakończy się w sobotę, 25 stycznia, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Takiej jedności pragnie sam Pan Jezus, a jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy, Komunie św. oraz cierpienia.

3. We wtorek, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a w środę, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do domu Ojca. Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia św. i serdeczna pamięć.

4. Naszych drogich dziadków i nasze rodziny polecimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy w środę podczas nowenny i wieczornej Eucharystii o godz.17.00.

5. W święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła, przypadające w sobotę, 25 stycznia, prośmy o łaskę, aby Pan również nas zechciał nawrócić. Tego nawrócenia potrzebujemy na co dzień. Jak Święty Paweł powinniśmy stać się narzędziem Bożym, a wpatrując się w jego wspaniały wzór, powinniśmy kroczyć wiernie po drogach wiary.

6. W przyszłą niedzielę, 26 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych oraz Dzień Islamu. Prośmy tego dnia o właściwą opiekę dla wszystkich chorujących w świecie na tę nieuleczalną chorobę, a także o światło Ducha Świętego, abyśmy potrafili patrzeć na siebie z miłością i zrozumieniem.

7. W czwartek – 23.01.2020 po Mszy św. wieczornej będą Katechezy Przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych. Obecność obowiązkowa.

8. W piątek 24 stycznia 2010 roku ks. Proboszcz odwiedzi chorych w Jasieniu i na wioskach. Odwiedziny rozpocznie po Mszy porannej o godz. 7.00. Ks. Wikariusz odwiedzi chorych w sobotę od 7.30.  

9.Porządek Mszy św. w niedzielę jest następujący: 9.00. 12.00 i 18.00.  W dni powszednie Msze św. będą o godz. 7.00 rano. Wieczorem Msza  św. będzie o godz. 17.00 

8. Dziękujemy wiernym z ul. Waryńskiego ( numery nieparzyste) za troskę o świątynię , a w przyszłym tygodniu prosimy dalej  ul. Żarska ( numery parzyste).).

9. Dziękujemy róży p.w. MB Wniebowzięta – zelatorka – pani Teresa Mączka - za adorowanie Pana wraz z Maryją  na różańcu, a w przyszłym tygodniu proszę roże p.w. M B Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak...

10. Dzisiaj  o godz. 11.15 będzie konferencja comiesięczna  dla rodziców dzieci I Komunijnych.

11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest wyłożona pod chórem.

12.W środę – 22 stycznia- będzie 34 rocznica śmierci SŁUGI Bożego Biskupa Wilhelma Pluty. Celebracja w katedrze w Gorzowie Wlkp.

 

Solenizantom i Jubilatom składamy serdeczne życzenia wraz z modlitwą.

 

W tym tygodniu patronują nam:

·         21 I – św. Agnieszka, dziewica i męczennica, która jako 12-letnia dziewczynka poniosła śmierć na stadionie Domicjana około 305 roku.

·         24 I – św. Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, wybitny pisarz, patron dziennikarzy i prasy katolickiej.