1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu – zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, skorzystania z łaski przebaczenia, którą miłosierny Bóg pragnie nas obdarzyć. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwie  Drogi krzyżowej – piątek 16. 15. Apel ten kieruję zwłaszcza do tych, którzy jeszcze w tym roku nie uczestniczyli w tych pięknych pasyjnych nabożeństwach. Tego roku nie pójdziemy ulicami naszego miasta, chociaż bardzo pragnęliśmy to uczynić. .

2. W środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a po niej Msza Święta o godz. 18.00.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tej intencji w naszym kościele od godz.17.00  W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. W sobotę czcimy Niepokalane Serce Matki Najświętszej i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 7.00.

4. Nie będzie odwiedzin chorych z racji I piątku miesiąca. Rozumiemy sytuację!!!

5. W czwartek, 2 kwietnia, przypada 15. rocznica śmierci Świętego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. Papież Polak przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak oddać się całkowicie Chrystusowi i jak świadczyć o wierze. Starajmy się go w tym naśladować.

6. Przyszła niedziela, 5 kwietnia, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas Mszy Świętych  pobłogosławimy przyniesione palmy i gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza.

7. W niedzielę porządek Mszy św. w naszej parafii jest bez zmian. W dni powszednie Msze św. będą rano o 7.00 i wieczorem o 18.00, a w sobotę o 17.00.

9. Zachęcamy ponabywania i czytania prasy katolickiej :”Niedzieli”, Gościa Niedzielnego” i odbieramy u Pana Walerka – kościelnego – Rycerza Niepokalanej”- są do nabycia wolne egzemplarze

10. Codziennie odmawiamy prywatnie różaniec , koronkę i modlitwy . Dziękuje róży p.w. św. M Bożej Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Mączka z siostrami - za ofiary i modlitwy, a w przyszłym tygodniu- różaniec , koronkę poprowadzi róża p.w. M Bożej Bolesnej – zelatorka – Janina Górniak.

11. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).

12. DZIĘKUJEMY WIERNYM Z UL BUCZKA 10,12 i Pekin za posprzątanie świątyni i ofiary na Kościół, w przyszła sobotę dalej ul. Graniczna..

13. Za tydzień zmiana tajemnic różańcowych we wszystkich kościołach parafii. Intencja Apostolstwa Modlitwy na kwiecień 2020:

  • Intencja powszechna— Wyzwolenie się z uzależnień

 

Módlmy się, aby wszystkie osoby będące pod wpływem uzależnień uzyskały dobrą pomoc i towarzyszenie.

SOLENIZANTOM I JUBILATOM NOWEGO TYGODNIA SKŁADAMY NAJSERDECZNIEJSZE ZYCZENIA:ZDROWIA, OPTYMIZMU , ODWAGI I  BŁOGOSŁAWIEŃSTWA BOŻEGO. nIECH PAN DARZY SWOJĄ MIŁOŚCIA , A MARYJA OTACZA OPIEKĄ.