1. Dzisiejsza Niedziela Palmowa wprowadza nas w tajemnicę Wielkiego Tygodnia. Tak jak Pan Jezus wszedł do Jerozolimy, tak przychodzi dziś do każdego z nas. Oby nie okazało się jednak, że stoimy w tłumie, który woła: „Hosanna”, a za chwilę będzie wołał: „Na krzyż z Nim!”. Nie będziemy błogosławić palmy. My kapłani odprawiamy Msze św.  jak w niedzielę, ale bez waszego udziału fizycznego. Jak wiecie , ze może być tylko 5 osób na Mszy św. i Celebrans. Sytuacja jest wyjątkowa. Panuje groźna dla naszego zdrowia i życia epidemia. Trwamy na modlitwie i wołamy do Boga o darowanie nam win i kar.

2. Tradycyjnie dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Świtowy Dzień Młodzieży. Tego roku nie łączymy się  z młodymi, którzy nie gromadzą się dziś w stolicach diecezji z racji epidemii korona wirus. Prosimy Boga, aby zawsze pragnęli bliskości z Chrystusem i ciągle odnawiali swoją przyjaźń z Panem Bogiem.

3. Wielki Tydzień przeżyjmy jako ludzie wierzący: godnie i po chrześcijańsku. Niech święty czas: Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota będą dniami szczególnego zagłębiania się w misterium paschalne przez duchowy udział w bogatej liturgii tego okresu. Korzystamy  z pośrednictwa mass- mediów, które będą transmitować liturię Wielkiego Tygodnia, w godz.19.00 w telewizji regionalnej.

4. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Po hymnie „Chwała na wysokości Bogu” milkną dzwony i organy, a po Komunii św. Najświętszy Sakrament pozostanie w tabernakulum. Nie będzie przeniesiony do ołtarza adoracji, zwanego dawniej ciemnicą. Liturgia wielkoczwartkowa o godz. 18.00 – maksymalnie 5 wiernych.

5. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Nie będzie również adoracji krzyża. Za uczestnictwo w adoracji kiedyś można było uzyskać odpust zupełny. Na zakończenie liturgii nie będzie przeniesienia Najświętszego Sakramentu  do grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 18.00, ale tylko dla piątki wiernych, a pozostali wierni  trwają w komunii ze swoimi kapłanami. . Drogę Krzyżową odprawimy również w naszych rodzinach- prywatnie..

6. Wielka Sobota nie będzie  dniem adoracji Najświętszego Sakramentu w grobie Pańskim. Nie pobłogosławimy pokarmów na stół wielkanocny.. Jest to czas upamiętniający zstąpienie Chrystusa do otchłani, nadal obowiązują cisza i zaduma nad śmiercią Chrystusa. Warto i w tym dniu zachować post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

7. W sobotni wieczór rozpoczynamy wigilię Zmartwychwstania Pańskiego. Uroczysta i najbogatsza w ciągu roku liturgia oznajmi zmartwychwstanie Chrystusa. Aby całe Święte Triduum Paschalne otrzymało uroczystą oprawę, wszystkich parafian zachęcam do licznego udziału. Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz.18.00, bez udziału wiernych..

8. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania w Jasieniu i Jabłońcu o godz. 6.00  będziemy sprawować Uroczystą Liturgię Zmartwychwstania Pańskiego, z racji na epidemie bez procesji rezurekcyjnej.
W pierwszy DZIEŃ ŚWIĄT WIELKANOCNYCH MSZE ŚW. w JASIENIU O 6.00; 09.00 i o 12.O0  i NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 18.00. MSZA ŚW. W JASIONNEJ O GODZ. 9.00.
9. W II DZIEŃ ŚWIAT MSZE ŚWIĘTE  BĘDĄ ODPRAWIANE JAK W NIEDZIELE.
10 . Caritas kontynuuje akcję pomocową. Przy wyjściu ze świątyni możemy nabyć wielkanocne ŚWIECE.
11. Z pomocą Bożej łaski i błogosławieństwa wejdźmy w przeżycia tego Wielkiego Tygodnia, abyśmy mogli doświadczać przechodzenia ze śmierci grzechu do życia w łasce i wolności dziecka Bożego.

12. Porządek Mszy św. nie ulega zmianie.

13. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, „Rycerz Niepokalanej”.
14. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
15. Bóg zapłać wiernym  z ul. Granicznej, za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie ul. Geodetów
16. Dziękujemy róży p. w. M B Bolesnej – zelatorka pani Janina Górniak - za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. N M P Niepokalanie Poczętej – zelatorka – pani Józefa Materna
17. W tym roku ze względu na stan pandemii koronawirusa nie będzie tradycyjnego poświęcenia pokarmów na stół wielkanocny. Przed rozpoczęciem śniadania wielkanocnego w Niedzielę Zmartwychwstania Głowa rodziny dokona poprowadzi wspólną modlitwę oraz dokona pobłogosławienia pokarmów, którymi następnie rodzina podzieli się pobłogosławionym jajkiem składając sobie życzenia.
18. W Niedziele Bożego Miłosierdzia tradycyjnie obchodzimy odpust w Jasionnej, ale z racji na obecny stan epidemiologiczny, o godzinie 8:00 w ramach Mszy św. niedzielnej.
21. WSZYSTKIM WIERNYM ŻYCZYMY GŁĘBOKIEGO PRZEŻYCIA TRIDUUM PASCHALNEGO. ZAPRASZAMY DO WSPÓLNEJ MODLITWY I ROZWAŻAŃ MĘKI PANA JEZUSA,  

 Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkiego Tygodnia.