1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć, zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. Ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym.

2. W ramach oktawy Wielkanocy jutro przypada drugi dzień świąt – Poniedziałek Wielkanocny. Zadbajmy o udział we Mszy Świętej. Zachęcam także, o ile to możliwe, do uczestnictwa we Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy, które w naszym kościele są celebrowane według świątecznego, następującego porządku: NIEDZIELNYM. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych okolicznych kościołów i obejrzeć wystrój grobów Pańskich.

3, W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali wszczepieni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.

4. W czwartek, 16 kwietnia, przypadają 93. urodziny papieża seniora Benedykta XVI. W naszych prywatnych modlitwach podziękujmy za lata jego posługi w Kościele powszechnym, również tej spełnianej u boku Świętego Jana Pawła II na odpowiedzialnych urzędach kościelnych. Polecajmy też Bożej Opatrzności jego osobę i życie ukryte w zaciszu Watykanu.

5. W Poniedziałek Wielkanocny tradycyjnie złożymy ofiary na uczelnie i wydziały teologiczne w Polsce. Polecam zbiórkę ofiarności Parafian.

6. Przyszłą niedzielę – drugą niedzielę Wielkanocy – będziemy obchodzili jako Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Niedziela ta zainauguruje również Tydzień Miłosierdzia. W Jasionnej odpust o godz. 8.00. Prosimy o łączność duchową   , z racji na pandemię , która panuje w świecie.

7. W II DZIEŃ ŚWIAT MSZE ŚWIĘTE  BĘDĄ ODPRAWIANE JAK W NIEDZIELE.
8. . Caritas kontynuuje akcję pomocową. Wszyscy  możemy nabyć wielkanocne świece bo nadal trwa Wielkanoc.
9. Porządek Mszy św. nie ulega zmianie.
10. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, „Rycerz Niepokalanej”.
11. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
12. Bóg zapłać wiernym  z ul. Geodetów, za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie ul. Św. Jana Pawła II 1 -10.
13. Dziękujemy róży p. w. N M P Niepokalanie Poczętej – zelatorka-pani Józefa Materna - za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. M Bożej Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani - Bożena Lechocka.

 WSZYSTKIM WIERNYM ŻYCZYMY GŁĘBOKIEGO PRZEŻYĆ PŁYNĄCYCH Z ROZWAŻANIA TAJEMNIC PASCHALNYCH :MĘKI,ŚMIERCI I ZMARTWYCHWSTANIA CHRYSTUSA. 
 Niech Chrystus Zmartwychwstały , nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom, a Maryja Pani Różańca św. ma w opiece i chroni przed epidemią.