1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. Może dla wyrwania z nałogu pijaństwa czy narkomanii kogoś bliskiego, znajomego warto ofiarować Panu Bogu czasową lub całkowitą abstynencję. Naszym orędownikiem w modlitwie o trzeźwość jest Święty Maksymilian Maria Kolbe.
2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
4. W środę podczas nowenny o godz. 18.00 zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny.
5. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. W Kościele obchodzone jest już od VI wieku, a w Polsce znane od XI wieku. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. To lekcja pokory wobec majestatu Bożej potęgi. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. Adoracja Najświętszego Sakramentu w kościele od godz. 17.00, a Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz. 18.00. Zaraz po Eucharystii nabożeństwo pierwszopiątkowe.

7. W tym tygodniu patronujE nam:

·       8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia.

8. Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie, a  w dni powszednie o 18.00., a w sobotę o 17.00.
9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gościa niedzielnego i „Rycerz Niepokalanej”.
10. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
11. Dziękuję  wiernym     z ul. Lubska 7-20 za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie z ul. Lubska 21 - 31.
12. Dziękujemy róży p. w. Pani Fatimskiej – zelatorka pani – Dorota Zwolińska -Wesołowska za modlitwy i ofiary na świątynię; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. M B Nieustającej Pomocy – zelatorka – pani Stanisława Pazdan.
13. Dzisiaj będzie zmiana tajemnic różańca św. w Jasieniu z konferencją comiesięczną  i w kościołach filialnych.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA SIERPIEŃ JEST NASTEPUJACA:

Intencja powszechna: za ludzi morza.

Módlmy się za wszystkie osoby, które pracują oraz żyją  na morzu, łącznie z marynarzami, rybakami oraz za ich rodziny.

Solenizantom, Jubilatom i  odpoczywającym u nas Gościom  życzymy zdrowia , miłych spotkań z bliskimi  i wszelkich Boźych łask i opieki Pani Różańca św.