1. Dzisiaj w kościołach (poza katedrami), które zostały konsekrowane, ale data ich konsekracji nie jest znana, obchodzona jest uroczystość Poświęcenia Własnego Kościoła. Każda świątynia obchodzi w ciągu roku uroczyście dwa dni: dzień swojego patrona i dzień swojej konsekracji. Dzień patrona to jakby dzień imienin kościoła. Tego dnia obchodzony jest zazwyczaj odpust parafialny. Natomiast dzień poświęcenia kościoła jest dniem jego oddania na wyłączną własność Panu Boga, aby był miejscem modlitwy dla parafialnej wspólnoty i miejscem sprawowania kultu.

2. W środę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. Zapatrzeni w ich świadectwo będziemy prosić Boga o silną wiarę. Święty Juda Tadeusz uważany jest za patrona spraw beznadziejnych, wzywamy go w szczególnych potrzebach.

3. W środę gromadzimy się też na Nowennie do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16,30.

4. W przyszłą niedzielę, 1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Świętej, ale jest dyspensa na czas  trwania pandemii.

W naszym kościele będą one sprawowane według następującego porządku: 9.00, 12.00 i 17.00.

Jasionna o 8.00

i Jabłoniec o godz. 10.30.

Po Mszach  będą nabożeństwa żałobne z wypominkami. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych – w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. Mszy  Świętych  na naszych   cmentarzach nie będzie.

5. W poniedziałek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy  Msze Święte w następujących godzinach 9.00 i 18.00, a na wioskach w Jasionnej i Jabłońcu o godz.16.30 .Nie zapominajmy też, że przez osiem pierwszych dni listopada duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

6. Przed nami ostatni tydzień różańcowy. Przypominam, że codziennie w naszym kościele o godz. 16.30 gromadzimy się na nabożeństwie różańcowym , a po nim wieczorna Eucharystia, Wszystkich parafian, zwłaszcza tych, którzy jeszcze z jakichś powodów nie uczestniczyli w październikowym nabożeństwie, zapraszam na tę modlitwę.

7. Wypominki – wspominając naszych bliskich zmarłych rodziców , dobroczyńców nauczycieli, duszpasterzy, obrońców Ojczyzny, wypisujemy na wyłożonych kartkach wyraźnie ich imiona, składamy  ofiarę jako wyraz naszego poświęcenia i troski, by modlitwa była zanoszona w Kościele’ za dusze, które są w rękach Boga”.

8.  Porządek Mszy św. w niedzielę nie ulega zmianie, a  w dni powszednie o 7.00 i 17.00.,

9.  Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gościa niedzielnego i „Rycerz Niepokalanej”.
10.. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.

11. Dziękuję  wiernym     z ul. Powstańców Warszawskich 11- do końca  - za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie z ul. Sportowa.

12. Dziękujemy róży p. w.  M B Wniebowziętej  za modlitwę i ofiary na świątynię; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. MB Bolesnej – zelatorka – Janina Górniak.

13,.Za tydzień w Jasieniu po Mszy św. o godz. 9.00 będzie zmiana tajemnic Różańca św. wraz z konferencja  i w kościołach filialnych..

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·         28 X – Święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, którzy należeli do ścisłego grona uczniów Pana Jezusa; tradycja Kościoła przekazuje, że obaj dotarli do Mezopotamii, a następnie do Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską za wiarę.

SOLENIZANTOM I JUBILATOM SKŁADAMY SERDECZNE ŻYCZENIA I GRATUKLACJE . NIECH BÓG  WAM BŁOGOSLAWI , A MARYJA OTACZA OPIEKĄ.