1. Chrystus w czasie Eucharystii uczy nas modlitwy. Wielokrotnie wskazywał, że trzeba na nią znaleźć nie tylko miejsce, lecz także czas. Uczymy się w tym kościele, jak w sercu i w codzienności budować świątynię, w której będziemy spotykać Boga twarzą w twarz na modlitwie i wsłuchiwać się w Jego słowa.

2. Dziś, w pierwszą niedzielę miesiąca po Mszy św. o godz.9.00 spotkanie Kół Różańcowych wraz ze zmianą tajemnic różańca św.  Zmiana będzie miała miejsce także w kościołach filialnych.

3. W czwartek wspomnienie Matki Bożej z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W 1858 r., cztery lata po ogłoszeniu dogmatu o niepokalanym poczęciu Najświętszej Maryi Panny, w grocie Massabielle Bernadetcie Soubirous objawiła się Matka Boża, która przedstawiła się jako Niepokalane Poczęcie, oraz wezwała do nawrócenia i prosiła o modlitwę. O godz. 11.00 w szczególny sposób będziemy się modlić za chorych z naszej parafii. Sakramentu chorych udzielimy na Mszy Świętej o 11.00 i 17.00. Zadbajmy o to, by nasi chorzy bliscy czy sąsiedzi, dzięki naszej życzliwej pomocy, mogli tego dnia uczestniczyć we Mszy Świętej. W kościołach  filialnych Sakrament Chorych będzie w przyszła niedzielę podczas Mszy św.

4.  Pragnę serdecznie podziękować za ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza błogosławieństwem waszą hojność.

5.Dziękujemy za sprzątanie świątyni z ul. Tenisowa 7-11, a w przyszłym tygodniu prosimy   dalej ul. Tenisowa 12 i Kwiatowa.

6. Dziękujemy róży pw. Św. Józefa – zelator – pan Stanisław Kawa w  tym tygodnia róża p.w. św. Michała zelator – pan Tadeusz Skórzewski.

7. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o 7.00 i   wieczorem o godz. 17.00, a w niedziele jak zawsze.

8. Dziękujemy za ofiary składane na renowację i  utrzymanie naszych świątyń.

9. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej : Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej. Mały Gość Niedzielny.

10. W tym tygodniu patronuje nam:

– w środę 10 lutego – św. Scholastyka (ok. 480-547), dziewica, siostra św. Benedykta, założyciela zakonu benedyktynów i patrona Europy, założyła żeński zakon według reguły benedyktyńskiej i całkowicie poświęciła się Panu Bogu.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli