1. Jesteśmy Kościołem pielgrzymującym w drodze do niebieskiej ojczyzny. Chrystus gromadzi nas na uczcie eucharystycznej, wyjaśnia nam pisma, w sakramentalnych znakach sam staje się pokarmem, byśmy nie ustali w drodze. W rozpoczynającym się Tygodniu Biblijnym prośmy Pana Jezusa szczególnie o to, aby pozwolił nam jeszcze bardziej ukochać i zrozumieć Pismo Święte. Wygospodarujmy w tym tygodniu nieco więcej czasu, abyśmy mogli sięgać po Biblię.
2. Nasi lektorzy przygotowali fragmenty z Pisma Świętego Nowego Testamentu. Można je zabrać przed wyjściem z kościoła, żeby codziennie je rozważać i uczynić z nich inspirację do osobistej modlitwy.
3. W piątek uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Główne uroczystości odbędą się w Gnieźnie. W tym dniu podziękujemy Bogu za dzieło ewangelizacji nie tylko naszych rdzennych ziem, którego dokonał św. Wojciech. Msze Święte tego dnia o godz. 7.00 i 18.00.
4. Dziękujemy róży p w. św. Józefa – zelator pan Stanisław Kawa za modlitwy całego tygodnia w  tym tygodnia, w przyszłym tygodniu  róża p. w. św Michała  - GRUPA MĘSKA.
5. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o  7 .00  , a  wieczorem o godz. 18.00, godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  ołtarzu.
6.  Dziękujemy za ofiary składane na renowację i  utrzymanie naszych świątyń.
7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej : Niedziela, Gość niedzielny, Rycerz Niepokalanej.
8.  Dziękuje wiernym z ulicy : Wąska 7 A,B,C za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy ul. Wąska 8 A I B.
9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
10.  W tym tygodniu patronuje nam:

– w piątek 23 kwietnia – św. Wojciech (956-997), biskup i męczennik, główny patron Polski