1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. DZISIAJ JEST ZBIÓRKA DO PUSZEK NA RZECZ BUDOWY CENTRUM BOŻEJ OPATRZNOŚCI.

3. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz.17.30 Ostatnią majową modlitwę, którą zakończymy apelem jasnogórskim.

4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte według następującego porządku; w Jasieniu o godz. 8.00 I 10.00. Po Mszy Świętej o 10.00 wyruszymy ulicami z procesją do czterech ołtarzy. „[…] zagrody nasze widzieć przychodzi / i jak się Jego dzieciom powodzi” – będziemy śpiewać w czasie procesji. Zatroszczmy się o przystrojenie mieszkań, domów, by powitać Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, który przychodzi do nas z błogosławieństwem. W kościołach filialnych Mszę będą :w Jasionnej o godz. 8.00  i Jabłoniec o godz. 9.30.

Już teraz wyrażam wdzięczność całemu orszakowi procesyjnemu, liturgicznej służbie ołtarza, chórowi, scholi dziecięcej i młodzieżowej, straży pożarnej, policji, grupom parafialnym, wszystkim, dzięki których pracy i zaangażowaniu ten dzień będzie dla nas niezwykły, pełen chwały Bożej i błogosławieństwa Bożego.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne,,które w sobotę będą przystępować do I Komunii św. i obchodzące rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.30  i nabożeństwo czerwcowe  po Mszy św.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej o 7.00 i o 17.30. Spowiedź św jest każdego dnia przed Mszami św. rano od 6.30  i wieczorem od 16.45 . We wtorek – 1 czerwca- od godz 7.30 ks. Proboszcz i  ks. Wikariusz odwiedzą swoich chorych w Jasieniu i na wioskach.

7. W przyszłą niedzielę o godz.10.00  spotkanie Żywego Różańca, z nabożeństwem czerwcowym i ze zmianą tajemnic . Spowiedź dzieci I Komunijnych będzie w piątek o godz. 11.30.

I KOMUNIA ŚW BĘDZIE W SOBOTĘ 5.06.2021- BĘDĄ DWIE GRUPY. Pierwsza grupa o godz. 9.00 , a druga  grupa o godz. 12.00, Spowiedź św przed  I Komunią św.  będzie w piątek: I grupa o godz. 9.00, a druga grupa o godz. 11.00.

INTENCJA APOSTOLSTWA MARYJNEGO NA CZERWIEC 2021 JEST NASTĘPUJĄCA:

Intencja ewangelizacyjna: Piękno małżeństwa

Módlmy się w intencji ludzi młodych, którzy przygotowują się do małżeństwa przy wsparciu wspólnoty chrześcijańskiej — aby wzrastali w miłości, z wielkodusznością, wiernością i cierpliwościa.

8. Dziękujemy róży p w. MB Wniebowziętej – zelatorka- pani Teresa Mączka- za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu prosimy różę p. w. M B. Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak wraz z  siostrami.

9. Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej

10. W tygodniu Msze św. w dni powszednie będą  rano o  7 .00  , a  wieczorem po nabożeństwie majowym  o 17.30, a w sobotę o godz. 16.30. Na  godzinę przed Mszą św. jest odmawiany różaniec, koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do świętych – obecnych w relikwiach w  naszym  ołtarzu.
11.  Dziękuje wiernym z ulicy : ul,  Żeromskiego  numery nieparzyste za sprzątanie świątyni i ofiary na jej utrzymanie, w przyszłym tygodniu prosimy rodziców dzieci I Komunijnych.  .

12. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

13. Za tydzień zbiórka  jest do puszek Na KUL i  I FT w ZIELONEJ Gorze.

14. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 1 czerwca – św. Justyn (†ok. 165), męczennik, filozof;

– w sobotę 5 czerwca – św. Bonifacy (ok. 673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.