1. Dziś, w ostatnią niedzielę roku kalendarzowego, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości, aby były środowiskiem umacniania wiary, nadziei i miłości oraz troski o każdego, szczególnie starszych i przeżywających życiowe trudności.

2. Jutro, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 7.00 i 17.00 w Jasieniu

3. We wtorek, 28 grudnia, przypada liturgiczne święto Świętych Młodzianków. Tego dnia będziemy się modlić szczególnie za dzieci nienarodzone oraz niemowlęta.  Msza św  będzie w Jasieniu o 7.00 i 17.00.

4. W piątek, 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno- przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 17.00 w Jasieniu i Jabłońcu.. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

5. W sobotę, 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku niedzielnego. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca.

6. Od 27.12. do 30.12.2021 r ks Tomasz w odpowiedzi na zaproszenie będzie odwiedzał wiernych z wizytą duszpasterska od godz. 10.00.

7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonek w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

8. Różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego i modlitwy do naszych Patronów będą każdego dnia o  godz. 16.15. Dziękujemy róży p w.  Matki Bolesnej – zelatorka – pani Janina   Górniak - za modlitwy całego tygodnia ; w przyszłym tygodniu  prosimy różę żeńska- p   w. N M P Niepokalanie Poczętej – zelatorka – pani Józefa Materna z siostrami.

10.  Zachęcamy na nabywania czasopism: Niedziela, Gość Niedzielny i Rycerz Niepokalanej.

11. W niedzielę Msze św. będą o 9.00 , 12,00 i 17.00, a w dni powszednie będą rano-  o 7.00 i wieczorem o 17.00.

12. Kancelaria parafialna tego roku będzie czynna wyłącznie w środę po południu od 15.00 do 16.00.

13. Dziękujemy  wiernym z ul. Obrońców 1- 10 i Spokojna   za posprzątanie i ofiary,a w pryszłym tygodniu ul. Obrońców 11 -24.

14. W przyszłą niedzielę 2.01.2022 po Mszy św o godz. 9.00 będzie zmioana Tajemnic Różańca św  w Jasieniu i na wioskach – z konferencją:

Intencja na  - styczeń  2022;

Módlmy się, aby wszystkie osoby, które doświadczają dyskryminacji i prześladowań na tle  religijnym, znalazły w społeczeństwach, w których żyją, uznanie własnych praw i godności, która  rodzi się z bycia braćmi.

Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 27 grudnia - Święty Jan Apostoł, brat Świętego Jakuba Większego, umiłowany uczeń Jezusa, autor Ewangelii, Księgi Apokalipsy oraz trzech listów;

- wtorek, 28 grudnia – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.