1. Jesteśmy wzywani do czujności i modlitwy. Pan Jezus nieustannie zapewnia nas o nagrodzie dla tych, którzy są Mu wierni. Prośmy Go, aby umacniał naszą wiarę i zaufanie. W sierpniu możemy ćwiczyć naszą wytrwałość przez ascezę i wstrzemięźliwość od alkoholu. Zachęcamy do podejmowania zobowiązania abstynenckiego. W świątyni wyłożona jest nasza Parafialna Księga Trzeźwości.

2. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W sobotę natomiast, z racji 13. dnia miesiąca, modlitwa do Pani Fatimskiej o godzinie 17.00 podczas Mszy św.

3. Przeżyliśmy wielkie i piękne dni, poczuliśmy się naprawdę wspólnotą podczas Światowych Dni Młodzieży, podczas papieskiej pielgrzymki do naszej Ojczyzny. Niech one przyniosą w życiu każdej i każdego z nas, w życiu całego narodu obfite i trwałe owoce.

4. We wtorek, 9 sierpnia przypada święto Świętej Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy, a w środę, 10 sierpnia Świętego Wawrzyńca, diakona i męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych ku ich czci i wspólnej modlitwy.

5. Natomiast w przyszły poniedziałek, 15 sierpnia będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia NMP. Przypominamy, że jest to święto nakazane, w które jesteśmy zobowiązani do uczestnictwa w Eucharystii. Msze Święte w tym dniu w Jasieniu o 7.30, 11.00 i 18.00, a na wioskach o godz.9.00. Na zakończenie Mszy Świętych pobłogosławimy przyniesione zioła, owoce, warzywa i kwiaty. Tego dnia jest odpust w Nowogrodzie , Żarach i Lubsku.

6. Za tydzień ofiary składane na tacę idą na remont naszej parafialnej świątyni.

7. Za tydzień w niedzielę porządek Mszy św.  będzie wakacyjny : Jasień  7.30, 12.00  i 18.00, Jabłoniec -9.00, a Jasionna -10.30. a w dni powszednie tylko wieczorem o godz.18.00, a w sobotę o 17.00.

8. Zachęcamy do nabywania i czytanie prasy katolickiej; „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Rycerz Niepokalanej”

9. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje   naszej świątyni.

10. Bóg zapłać wiernym z ul .Lubska 21 - 30 za posprzątanie świątyni i za ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie wiernych z ul .  Lubska 32 do końca i Witosa

11. Dziękujemy róży p.w. św. M B Wniebowziętej – zelatorka – pani Teresa Maczka za modlitwy tygodniowe-  a  w przyszłym tygodniu prosimy róża p. w. M Bożej Bolesnej – zelatorka – pani Janina Górniak.

12.  W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         8 VIII – św. Dominik, wybitny kaznodzieja, który owocnie zwalczał szerzące się
w ówczesnej Europie herezje; założył Zakon Kaznodziejski;

·         9 VIII – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein), patronka Europy; dzięki filozoficznym poszukiwaniom odnalazła wiarę w Boga, a jej poszukiwania zaowocowały także przepięknym traktatem teologicznym pt. Wiedza krzyża;

·         10 VIII – św. Wawrzyniec, diakon i męczennik, którego życie, świętość i męczeństwo były opiewane przez wielu Ojców Kościoła;

·         11 VIII – św. Klara, która zachęcona przykładem św. Franciszka z Asyżu poświęciła się całkowicie na służbę Bożą;  habit zakonny otrzymała z rąk Biedaczyny z Asyżu.

„Od Pana Boga nie ma wakacji” – niech ta maksyma towarzyszy wyruszającym na zasłużony wakacyjny wypoczynek i z niego korzystającym, których serdecznie pozdrawiamy. Solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia. Zmarłych polecajmy Bożemu miłosierdziu.