1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

3. We wtorek, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

4. Porządek Mszy św  w niedzielę jest bez zmian. W dni powszednie Msza św jest o godz. 7.00  i 17.00 a w sobotę – o godz. 17,00

5.  Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gość niedzielny, „Rycerz Niepokalanej”.

6.  Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.

7.  Bóg zapłać wiernym –  z  ulicy: Żarska numery nieparzyste  za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu sprzątają  wierni z  ul. Żeromskiego.

8. Dziękujemy róży męskiej   p. w. MB Bolesnej zelatorka – pani Janina Górniak z siostrami,  a różaniec poprowadzi róża żeńska. p. w  np. NMP Niepokalanie Poczętej .- zelatorka- pani Józefa Materna

9. Od soboty, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

10. Po Mszach Świętych można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zachęcamy do wsparcia tej inicjatywy. W zakrystii są także pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.

11.Zachęcamy także do korzystania ze spowiedzi świętej. Codziennie kapłani posługują w konfesjonale przed Msza Świętą. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni Adwentu.Spowiedź Adwentowa w naszej parafii będzie 15  grudnia(czwartek) od godz. 15.00 do 17.30.Jasionna – 15.30 , a Jabłoniec – 16.30 wraz z Komunią św.

12. W dzisiejsza niedzielę jest dzień Solidarności z kapłanami Seniorami. Taca- ryczał- idzie  na utrzymanie Domu Księży Emerytów.

13 . Za tydzień o godz. 11.15 będzie spotkanie wraz z konferencja dla rodziców  I Komunijnych.

W tym tygodniu patronują nam:

- wtorek, 13 grudnia – Święta Łucja(ok.281-304), dziewica i męczennica;

- środa, 14 grudnia - Święty Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.

Wszystkim jubilatom i Solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.