1. „Słowo stało się ciałem i zamieszkało wśród nas” – tymi słowami Święty Jan obwieszcza nam tajemnicę narodzin Chrystusa. Dziś, w uroczystość Narodzenia Pańskiego, pochylamy się nad tajemnicą Boga, który dla nas i dla naszego zbawienia stał się człowiekiem. Niech to wydarzenie napełnia nas radością i Bożym światłem. Wszystkim parafianom i gościom życzymy radosnego świętowania, otwartości na przychodzącego Pana i Jego moc. Niech Bóg udziela wam obficie swoich darów, wspomaga swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.

2. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane jeszcze o godz. 9.00 W Jasieniu i Jasionnej ; o godz. 10.30 w Jabłońcu i o godz. 12,00 w Jasieniu. Nie ma Mszy św. wieczornej.   Jutro  porządek Mszy św  jest jak w niedzielę. W dni powszednie Msza św jest o godz. 7.00  i 17.00

3. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia , 26 grudnia  jest  św, Szczepana ,pierwszego męczennika. Msze św będą odprawiane jak w niedzielę. W dniu tym taca – jak co roku- idzie na KUL i I FT w Zielonej Gorze.  We wtorek jest św Jana, Apostoła i Ewangelisty. W środę jest święto Młodzianków , męczenników.  W piątek 30.12.2022 r – wyjątkowo – tym roku-  ,  przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. - Patronalne święto   Rodzin Katolickich. Będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.  Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni o 9.00 i 17.00.

4. W piątek 30.12. 2022r  zgodnie z uprawnieniem udzielania dyspensy przez proboszczów , sugeruje się możliwość skorzystania z tego prawa na podstawia kpk Kan. 1245 z zachowaniem norm.

5. W przyszłą niedziele  jest uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok 2023 i Światowy dzień modlitw o pokój.

6. W sobotę Msza   św   na zakończenie roku kalendarzowego  będzie odprawiana w Jasieniu i Jabłońcu o godz. 17.00.

7. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gość niedzielny, „Rycerz Niepokalanej”.

8. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.

9. Bóg zapłać wiernym –  z  ulicy: Mirkowice za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu sprzątają  wierni z ul Agrestowa, Akacjowa i Brzozowa.

10. Dziękujemy róży p w. Pani Cierpliwie Słuchającej – zelatorka – pani Bożena Lechocka za prowadzenie różańca św z siostrami,  a w przyszłym tygodniu różaniec poprowadzi róża żeńska. p. w  np. Św .Siostry Faustyny – zelatorka – Pani Ewa Szymczak z siostrami.

11. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 8 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.

12. „Dziś się narodził, Chrystus Pan, Zbawiciel” – te słowa wyśpiewaliśmy w psalmie responsoryjnym, wspominając, że dla nas i naszego zbawienia Bóg stał się człowiekiem. To jedna z najważniejszych prawd naszej chrześcijańskiej wiary. Niech czas świętowania tajemnicy obecności Boga wśród nas będzie przepełniony radością, życzliwością oraz dobrocią. Niech wszystkim parafianom i gościom Bóg hojnie udziela swoich darów, umacnia swoim słowem i błogosławieństwem na drogach codzienności.