Drodzy Bracia i Siostry!!!

Oto Pan Bóg doprowadził nas szczęśliwie do kolejnego Wieczoru Wigilijnego. Cieszymy się bardzo, że jest nam znowu dane przeżywać tajemnicę Bożego Narodzenia i  w tym  świątecznym klimacie podzielić się opłatkiem i złożyć życzenia.

Jest taka piękna legenda mówi, że kiedy narodził się Jezus, pasterze nadbiegali do groty z różnymi darami. Każdy przyniósł to, co miał: jeden owoce swojej pracy, inny coś cennego. Ale kiedy wszyscy nie szczędzili swej hojności, jeden z pasterzy nie miał nic. Był bardzo biedny, nie miał co dać. Podczas gdy wszyscy rywalizowali przedstawiając swe dary, on wstydliwie stał z boku.

W pewnym momencie święty Józef i Matka Boża mieli trudności z przyjęciem wszystkich darów, a zwłaszcza Maryja, która musiała trzymać Dzieciątko. Kiedy zatem zobaczyła tego pasterza z pustymi rękami, poprosiła go, by podszedł bliżej. I włożyła w jego ręce Jezusa. Ów pasterz, przyjmując Go, zdał sobie sprawę, że otrzymał to, na co nie zasłużył, że ma w swoich rękach największy dar w dziejach. Spojrzał na swoje dłonie, które zawsze zdawały mu się puste: teraz - stały się kolebką Boga. Poczuł się miłowany i przezwyciężając wstyd zaczął ukazywać innym Jezusa, bo nie mógł zachować dla siebie daru nad darami.

Tajemnica Bożego Narodzenia to tajemnica Miłości. Bóg w swoim Synu przychodzi do nas, aby nam powiedzieć, ze nas kocha. Przeżyć dobrze tajemnicę Bożego Narodzenia to na nowo doświadczyć, że jestem kochany, że jestem kochana, że Bóg mnie kocha.

Dlatego, Drodzy Bracia i Siostry, Bóg nie oczekuje od nas wielkich dzieł. Wielkie dzieła czyni sam. Potrzebuje tylko mojego serca, po to, by się na nowo w nim narodzić.

Drogi Bracie i  Siostro, jeśli twoje ręce zdają ci się puste, jeśli widzisz, że twoje serce jest ubogie w miłość, ta noc jest dla ciebie. Ukazała się łaska Boga, aby zajaśnieć w twoim życiu. Przyjmij ją a zajaśnieje w tobie światło Bożego Narodzenia.

Najukochańszym miejscem przebywania Boga, najpiękniejszym dla Niego tabernakulum jest serce człowieka.

Niech przychodzący do nas Jezus, znajdzie w nas i pośród nas godne mieszkanie, w którym będzie przyjęty z wiarą i miłością i niech dzięki naszemu świadectwu zostanie rozpoznany i przyjęty przez świat, w którym żyjemy.

Niech Miłość Boga przychodząca w Tajemnicy Nocy Betlejemskiej rozpala nasze serca oraz pobudza nas do realizowania miłości w słowie, czynie i modlitwie  w naszym codziennym życiu.

Dzieląc się opłatkiem, z całego serca życzymy  radosnych, pogodnych, i pełnych  miłości świąt Bożego Narodzenia oraz zdrowia, błogosławieństwa Bożego i wszelkich potrzebnych łask w Nowym roku Pańskim 2023.

Na każdy dzień Nowego Roku, niech Chrystus rodzi się w naszych sercach a przez nas w sercach tych, którym świadczymy nasze posługi.

ks. Tomasz Szydełko

ks. Roman Wróbel