1. Dziś Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, która kończy oktawę Narodzenia Pańskiego. Msze Święte według porządku niedzielnego. Przypominamy, że dzisiaj obowiązuje uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane).

2. Od 1967 roku u progu Nowego Roku obchodzony jest także Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Błagajmy dziś Boga przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki o pokój w naszych rodzinach, społecznościach i na całym świecie.

3. Dziś za publiczne odmówienie lub odśpiewanie hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca świętego).

4. Dzisiaj  porządek Mszy św  jest jak w niedzielę. W dni powszednie Msza św jest o godz. 7.00  i 17.00

5. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gość niedzielny, „Rycerz Niepokalanej”.

6. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.

7. Bóg zapłać wiernym –  z  ulicy: Agrestowa, Akacjowa,Brzozowa za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu sprzątają  wierni z ul .I Armii  numery parzyste

8. Dziękujemy róży p w. Sr. Faustyny  - zelatorka - Pani Ewa Szymczak  za prowadzenie różańca św z siostrami,  a w przyszłym tygodniu różaniec poprowadzi róża żeńska. p. w  np. Św Józefa – zelator – pan Stanisław Kawa

9. Dzisiejszą uroczystością rozpoczynamy okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 8 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.

10. W piątek przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, tzw. święto Trzech Króli. Zapraszamy na Msze Święte w porządku niedzielnym. Zapraszamy także do licznego udziału w orszaku Trzech Króli, który rozpocznie się po Mszy św. o godz. 12..00. Będzie poświęcenie kadzidła i kredy. TACA IDZIE NA POTRZEBY MISYJNE KOŚCIOŁA.

11. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

12. Za tydzień będzie zmiana tajemnic różańca św. Intencje Apostolstwa Modlitwy -styczeń 2023 r.  Za wychowawców

Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.

Na początku Nowego Roku wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.

Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.