1. Chrzest Chrystusa także jest objawieniem – epifanią. Jezus, który staje w szeregu ludzi grzesznych i pragnie przyjąć chrzest nawrócenia z rąk Jana Chrzciciela, objawia się światu jako umiłowany Syn Boga, naznaczony mocą Ducha świętego, który przychodzi, by objawić Boga światu. Ta niedziela kończy okres Narodzenia Pańskiego.
2. Dzisiaj  porządek Mszy św  jest jak w niedzielę. W dni powszednie Msza św jest o godz. 7.00  i 17.00
3. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gość niedzielny, „Rycerz Niepokalanej”.
4. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
5. Bóg zapłać wiernym –  z  ulicy: I Armii  -numery parzyste za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy numery  nieparzyste
6. Dziękujemy róży p w. św Józefa   – zelator – pan Stanisław Kawa  za prowadzenie różańca św z braćmi,  a w przyszłym tygodniu różaniec poprowadzi róża męska. p. w  np. Św Michała– zelator
7. Dzisiejsza uroczystość kontynuuje okres Narodzenia Pańskiego, który potrwa do 8 stycznia – do święta Chrztu Pańskiego.
8. W przyszłą niedzielę przypada święto Chrztu Pańskiego kończące liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.
9. Za tydzień będzie zmiana tajemnic różańca św. Intencje Apostolstwa Modlitwy - styczeń 2023 r.  Za wychowawców
Módlmy się, aby wychowawcy byli wiarygodnymi świadkami, ucząc braterstwa, a nie rywalizacji, i pomagając w szczególności najbardziej bezbronnym młodym ludziom.
10. Dziękujemy za ofiary składane na renowację i  utrzymanie naszych świątyń. Dzisiejsza  -z   II niedziela miesiąca-  taca pójdzie na naszą świątynię
11. Za tydzień – w niedzielę  – 15 stycznia -dzień imienin Biskupa Seniora Pawła Sochy. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach, Niech Dobry Bóg darzy Go błogosławieństwem, a Maryja otacza opieka.
12. Zachęcamy by w domach były umieszczone kropielnice  z wodą święcona. Pobłogosławioną wodę można przynosić do domów z kościołów. Zadbać również o czystość i  miejmy świadomość, że są w naszych świątyniach.

Na początku Nowego Roku wszystkim parafianom i gościom składamy najlepsze życzenia. Niech Dobry Bóg udziela wam hojnie swojego błogosławieństwa, obdarza radością i pokojem oraz wspomaga w chwilach trudności i doświadczeń. Niech Maryja, którą dzisiaj czcimy jako Bogarodzicę, otacza wszystkich płaszczem swojej opieki.

Solenizantom i jubilatom nadchodzących dni życzymy pokoju serc oraz Bożej opieki na codziennych drogach życia.