1. Dziś uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Bóg w swojej wielkiej miłości nie zostawił nas samych, ale w Jezusie Chrystusie ofiarował nam nowe życie. Niech wielkanocna radość płynąca ze zmartwychwstania Pana będzie udziałem nas wszystkich. Niech Zwycięzca śmierci, piekła i szatana umacnia wiarę, nadzieję i miłość w naszych rodzinach i społecznościach, wspomaga na drogach codzienności oraz oświeca blaskiem swojej prawdy.

2. Serdeczne słowa wdzięczności kierujemy do wszystkich, którzy włączyli się w przygotowanie celebracji Triduum Paschalnego oraz dekoracji w naszej świątyni. Za wszelką pomoc i okazane dobro niech Bóg wynagrodzi wam swoją łaską.

3. Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego w liturgii została rozszerzona o oktawę. Jutro poniedziałek w oktawie Wielkanocy – drugi dzień naszego świętowania. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane według porządku niedzielnego. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na katolickie uczelnie. Za wszystkiego ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

4. W piątek z racji oktawy Wielkanocy nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. Porządek Mszy św. nie ulega zmianie. W tygodniu  Msze św o  18,00 . Różaniec , Koronka i modlitwy dnia  każdego dnia o 17.15.
6. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, Gość niedzielny, „Rycerz Niepokalanej”.
7. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
8. Bóg zapłać wiernym  z ul. Kolejowa 1-7,8,14,15, za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie ul. Kolejowa16-31
9. Dziękujemy róży p. w. MB Fatimskiej – zelatorka pani Dorota Zwolińska- Wesolowska ze siostrami, a ster przyjmuje róża żeńska p w. MB Nieustającej Pomocy  - zelatork a- pani Stanisława Pazdan ze siostrami.

10. Najbliższa niedziela będzie drugą niedzielą wielkanocną, czyli Niedzielą Miłosierdzia Bożego, która rozpocznie Tydzień Miłosierdzia.. Zapraszamy serdecznie do udziału w celebracji Eucharystii, aby wypraszać Bożego miłosierdzia dla nas i całego świata.Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na działalność Caritas naszej diecezji.

11. Odpust w Jasionnej będzie za tydzień -  o godz.11.00 w Kaplicy – Koronka do Miłosierdzia Bożego o 11 .00 w kaplicy, a MSZA ŚWIĘTA będzie o 11.30. Sumiastą i kaznodzieją będzie ks. prof. dr Bolesław Gumieniuk . Wiernych z Jasienia  i Jabłońcu zapraszamy na odpust do Jasionnej .

12. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego Zmartwychwstaniu.

Niech Chrystus, nasz Zbawiciel, błogosławi solenizantom i jubilatom Wielkanocnego Tygodnia.