1.Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy popularnie Niedzielą Dobrego Pasterza. Dziś przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie i Zakonne. Prosimy Jezusa Chrystusa, Dobrego Pasterza, aby nie zabrakło głosicieli Ewangelii i szafarzy sakramentów świętych. Naszą modlitwą obejmujemy wszystkich, którzy odpowiedzieli na głos Bożego wezwania i przygotowują się do kapłaństwa w naszym diecezjalnym seminarium.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Kwartalne dni modlitw o powołania do służby. Będziemy obchodzić ją po raz kolejny jako Światowy Dzień Modlitw o Powołania Kapłańskie. W ten sposób rozpoczniemy Tydzień modlitw o powołania do służby w Kościele męskie i żeńskie

3. Jutro rozpoczynamy miesiąc maj, w którym w sposób szczególny będziemy oddawać cześć Matce Zbawiciela. W naszej świątyni nabożeństwo majowe w dni powszednie o godz.17.30 w niedzielę o godz.10.00. Serdecznie zapraszamy, aby śpiewem Litanii loretańskiej wypraszać wstawiennictwo Najświętszej Maryi Panny w naszych codziennych potrzebach. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w nabożeństwach majowych w kościele, zachęcamy do modlitwy przy przydrożnych kapliczkach oraz domach rodzinnych.

4. Dziś także przypada Święto Pracy. Naszą modlitwą wspieramy wszystkich pracowników i pracodawców, aby podejmowali uczciwie swoje obowiązki. Modlimy się również za wszystkich bezrobotnych i poszukujących pracy, aby znaleźli godne zajęcie i mogli zapewnić byt swoim bliskim.

5. We wtorek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.

6. We wtorek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane o godz.9.00,12,00 (za nasza Ojczyznę- intencja Burmistrza i rządzących) i 17,00, Jasionna o godz 8.00; Jabłoniec o 10.30. Zapraszamy na wspólną modlitwę, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.

7. W piątek  jest spowiedź dzieci I Komunijnych i ich rodziców ,chrzestnych i bliskich o godz. 16.00.

8. W sobotę 6 MAJA O GODZ 10.00 w naszej parafii mamy I KOMUNIE ŚWIĘTĄ dzieci klas III. Zapraszamy Was drodzy Rodzice,Babcie,Dziadkowie Chrzestni i Przyjaciele- na tę radosną uroczystość w Jasieniu, a potem na cały biały tydzień.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

- w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania o godz.7.00 i  17.00;

- w piątek nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o godz.18.30; spowiedź święta rano od 6.30 i wieczorem od godz. 17.00

- w sobotę  nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej po Mszy Świętej o godz.17.30 .SPOWIEDŹ RANO OD 6.30 I WIECZOREM OD 16.30.

10. Porządek Mszy św. nie ulega zmianie.
11. Zachęcamy do czytania i nabywania prasy katolickiej; Niedziela, „Rycerz Niepokalanej”.Gościa niedzielnego”
12. Bóg zapłać za ofiary składane na renowacje naszej świątyni.
13. Bóg zapłać wiernym z ul. KRUCZA, Mala, Młynarska końca za posprzątanie świątyni i ofiary na kościół. W przyszłym tygodniu prosimy o posprzątanie ul. Lubska 1-6..
14. Dziękujemy róży p. w. NM P Bolesnej  zelatorka- pani Janina Górniak za modlitwy tygodniowe i ofiary; w przyszłym tygodniu prosimy róże p. w. NMP Bolesnej – zelatorka NM Niepokalanie Poczętej zelatorka pani-Józefa Materna.

W tym tygodniu patronują nam:

- poniedziałek, 2 maja – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła;

- wtorek, 4 maja – Święty Florian (III/IV w.), męczennik, patron hutników i strażaków;

- piątek, 6 maja – Święci Apostołowie Filip i Jakub, najbliżsi uczniowie i świadkowie działalności Jezusa.

15. Za tydzień będzie zmiana TAJEMNIC RÓŻAŃCA ŚW. W Jasieniu z konferencją  i na filiach.

INTENCJA APOSTOLSTWA MODLITWY NA MAJ 2023ROK

Za ruchy i grupy kościelne

Módlmy się, aby ruchy i grupy kościelne każdego dnia na nowo odkrywały swoją misję ewangelizacyjną, oddając swoje charyzmaty na służbę w potrzebach świata I MATURZYSTÓW – O ROZPOZNANIE POWOŁANIA.

Solenizantom i jubilatom nowego tygodnia życzymy wszelkich Bożych łask i opieki MATKI MARYI, a także gorliwości w wypełnianiu codziennych obowiązków oraz otwartości na Boże natchnienia