1. Dziś przeżywamy I Niedzielę Adwentu, która rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny obchodzony przez Kościół w Polsce pod hasłem „Uczestniczę we wspólnocie Kościoła”. Dziękujemy za wspólnie przeżytą niedzielną Eucharystię.
2. Za tydzień II Niedziela Adwentu – zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Na Mszy o 12:00 poświęcenie medalików dzieciom I-komunijnym.
3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece na stół wigilijny „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” - duża świeca 20 zł, mała świeca 10 zł.
4. W okresie Adwentu zapraszamy od poniedziałku do piątku na Msze św. roratnie o godzinie 17:00. Roraty dla dzieci we wtorki i czwartki, szczególnie uczestniczą w nich dzieci przygotowujące się do I Komunii świętej – przynosimy ze sobą lampiony.
5. W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek nie będzie Mszy św. porannej.
6. W tym tygodniu I czwartek miesiąca pamietajmy o modlitwie w intencji nowych powołań
7. W sobotę 9.12. od godzin porannych ks. Tomasz będzie odwiedzał chorych z podstawowej grupy.
8. Już dziś zapowiadamy, że spowiedź adwentowa odbędzie się w piątek 22.12. w godzinach od 16:00 do 18:00. Bardzo serdecznie zachęcamy do zaplanowania sobie tego dnia tak, aby przed Świętami Bożego Narodzenia oczyścić swoje serce i godnie przygotować się na przeżycie pamiątki przyjścia Bożego Syna na świat.
9. Dziękujemy Róży pw. NMP Niepokalanie Poczętej. za modlitwę, w tym tygodniu modlitwę różancową prowadzi Róża pw. MB Cierpliwie Słuchającej.
10. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni wiernym z ul. Tenisowej 12. A o tę przysługę w tym tygodniu prosimy wiernych z ul. Tenisowej 14, 16, 18.
11. Jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego (10 zł). Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czytaj aby być mądrym.
12. Bóg zapłać za wszelkie złożone ofiary.
13. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 Ks. Krzysztof Cochła - proboszcz

RORATY 2023