1. Przeżywamy dziś Niedzielę Świętaj Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
2. Dzisiejsza niedziela jest także ostatnim dniem Starego Roku 2023. Na zakończenie Mszy św. o 17:00 nabożeństwo na zakończenie roku kalendarzowego.
3. Jutro 1 stycznia uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Nowy Rok. Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Święto nakazane ,obowiązek uczestniczenia we Mszy świętej. Msze święte w Jasieniu o 9:00 i 12:00. Nie ma Mszy św. o 17:00. Na filiach Msze św. według porządku niedzielnego.
4. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca.
5. Z racji trwającej wizyty duszpasterskiej nie ma Mszy świętych w tygodniu o godzinie 17:00.
6. W sobotę 6. stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. W czasie mszy świętych poświęcenie kadzidła, wody i kredy. Istnieje obowiązek uczestnictwa we Mszy św. Msze święte w Jasieniu i na filiach według porządku niedzielnego.
7. Przyszła niedziela to Niedziela Chrztu Pańskiego, która kończy liturgiczne obchody Świąt Narodzenia Pańskiego. W Polskiej tradycji kolędy śpiewamy do 2 lutego Święta Ofiarowania Pańskiego.
8. Dziękujemy Róży pw. św. Michała za modlitwę, w tym tygodniu modlitwę różancową prowadzi Róża męska pw. NMP Królowej Polski.
9. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni wiernym z ul. Tokarskiej. A o tę przysługę w tym tygodniu prosimy wiernych z ul. Wąskiej 2 a,b,c, 9, 11, 13.
10. Jest nowy numer świąteczny Niedzieli (10 zł). Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czytaj aby być mądrym.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 Ks. Krzysztof Cochła – proboszcz