1. Dziś świętujemy IV Niedzielę Wielkiego Postu zwaną Niedzielą Laetare. W liturgii kapłan może używać różowego koloru ornatu. Serdecznie Bóg zapłać za wspólnie przeżytą Eucharystię.
2. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty Msze św. sprawowane będą rano o godz. 9:00 i wieczorem o godzinie 17:00.
3. Przyszła niedziela to V Niedziela Wielkiego Postu. Msze święte sprawowane będą według stałego porządku.
4. W dniach od 15 do 17 marca będą trwały w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, którym przewodniczyć będzie ks. kan. dr Adnrzej Sapieha. W trakcie rekolekcji odbedzie się spowiedź przedświąteczna w sobotę 16 marca w Jasieniu w godz. 16:00-18:00. Zapraszamy do licznego udziału w wielkopostnych ćwiczeniach duchowych. Ofiary złożone w przyszłą niedzielę na tacę będą darem wdzięczności księdzu rekolekcjoniście za posługę w naszej wspólnocie.
5. W środę przypada 11. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową (2013). Pamiętajmy w modlitwach. Zapraszamy również na Nowenne do MB Nieustającej Pomocy.
6. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową o 16:15 dla dzieci, młodzieży i dorosłych. - w trakcie zbiórka ofiar na jałmużnę wielkopostną. A w niedzielę zapraszamy na Gorzkie Żale o 16:15 z kazaniem pasyjnym księdza rekolekcjonisty. Podczas tego nabożeństwa będzie zbierana taca na kwiaty do Bożego Grobu.
7. 17 marca w trzecią niedzielę miesiaca odbędzie się zbiórka grona wspierających ubogich Caritas.
8. Dziękujemy Róży pw.św. Michała za modlitwę, w tym tygodniu modlitwę różancową prowadzi Róża pw. NMP Królowej Polski.
9. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni wiernym z ul. Żarskiej – numery nieparzyste. A o tę przysługę w tym tygodniu prosimy wiernych z ul. Żeromskiego.
10. Jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czytaj aby być mądrym.
11. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 Ks. Krzysztof Cochła – proboszcz