1. Dziś świętujemy V Niedzielę Wielkiego Postu, tradycyjnie od tej niedzieli do końca Liturgii Meki Pańskiej w Wielki Piątek będą zasłonięte krzyże w świątyni. Serdecznie Bóg zapłać za wspólnie przeżytą Eucharystię.
2. W tym tygodniu od poniedziałku do soboty Msze św. sprawowane będą rano o godz. 9:00 i wieczorem o godzinie 17:00.
3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa Meki Pańskiej. Tradycyjnie tego dnia poświęcimy palmy, jako symbol gałązek palmowych, które mieszkańcy Jerozolimy ścielili pod nogi osiołka, na którym Pan Jezus wjeżdżał do tego miasta. Msze święte sprawowane będą według stałego porządku.
4. W Niedzielę Palmową przed Mszami świętymi będą rozprowadzane ręcznie wykonane palmy, przez nasze parafianki. Ofiary z ich sprzedaży przeznaczone będą na remont naszej świątyni.
5. Dziś kończymy Rekolekcje Wielkopostne w naszej wspólnocie. Dziękujemy serdecznie księdzu kan. dr Andrzejowi Sapiesze za duchowe prowadzenie nas drogą tych wielkopostnych ćwiczeń duchowych. Dziękujemy za Wasz, drodzy Parafianie, udział w tym czasie i każdą spowiedź przygotowująca Wasze serca do Świąt Wielkanocnych.
6. We wtorek 19 marca Uroczystość św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
7. W środę wieczorem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
8. W piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Jasienia. Rozpocznie się ona o godzinie 18:00 w naszym kościele. Zapraszamy do licznego udziału w tym wydarzeniu i włączenie się w niesienie krzyża, wspólny śpiew i modlitwę.
9. Dziś odbywa się zbiórka grona wspierających ubogich Caritas.
10. Zapraszamy do wzięcia udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej od Lubska do Gubina (około 41 km). Odbędzie się ona w piątek, 22 marca. Rozpoczęcie w kościele Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Lubsku Mszą świętą o godzinie 20.00.
11. Dziękujemy Róży pw. NMP Królowej Polski za modlitwę, w tym tygodniu modlitwę różancową prowadzi Róża pw. MB Fatimskiej.
12. Bóg zapłać za troskę o czystość naszej świątyni wiernym z ul. Żeromskiego. A o tę przysługę w tym tygodniu prosimy wiernych z Mirkowic.
13. Jest nowy numer Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Czytaj aby być mądrym.
14. Wszystkim solenizantom i jubilatom życzymy Bożego Błogosławieństwa i opieki Matki Bożej. Szczęść Boże.
 Ks. Krzysztof Cochła – proboszcz